Witamy w Zatoce Zabłockich! To tutaj, nad Jeziorem Ostrowieckim, w miejscu gdzie powstawało Państwo Polskie, zażyjecie prawdziwego odpoczynku z dala od zgiełku miasta. Zapraszamy!
KRUSZWICA
O ile o Kruszwicy być może nie wszyscy słyszeli, to legendę o królu Popielu, którego zjadły myszy, zna z pewnością każdy. Tu właśnie tutaj znajduje się wieża w której wydarzenia te miały miejsce. Budowla ta powstała około 1350 roku będąc wówczas siedzibą kasztelana i starostwa. Z jej szczytu rozpościera się widok na Nadgoplañski Park Krajobrazowy, w sercu którego położone jest przepiękne jezioro Gopło (szczególnie warto wybrać się tam w trakcie regat wioślarskich) a także zabytkowa Kruszwica.

Miasto posiada rozwiniętą sieć gastronomiczną. Na turystów czekają także rejsy statkiem po jeziorze, wypożyczalnia jachtów, stadnina koni i przejażdżki bryczką po okolicy, plaże i kąpieliska, tarasy widokowe na jezioro i wiele wiele innych. Poza Mysią Wieżą warto zobaczyć kolegiatę św. Piotra i Pawła w rynku, stare miasto wraz z zabudową, ciekawe zabudowania cukrowni z XIX wieku, oraz grodzisko umiejscowione na Półwyspie Rzępowskim.Copyright © 2017 zatokazablockich.pl    Polityka Plikow Cookies